Płyty warstwowe są bardzo wdzięcznym materiałem budowlanym, który nie wymaga zbyt wielu dodatkowych narzędzi potrzebnych do montażu. Oczywiście nie każdy mógłby montować takie płyty, gdyż wymaga to sporej wiedzy i wprawy. Sam montaż płyty jest najłatwiejszą częścią prac budowlanych. Większe problemy są przy tworzeniu konstrukcji stalowych- szkieletów całych budynków.
Płyty warstwowe montuje się do konstrukcji stalowej łącząc po kolei płyty ze sobą. A wszystko to za pomocą specjalnych zamków, które są wmontowane w płyty. Ważne, aby nie uległy one uszkodzeniom, gdyż sprawia to, że cała płyta jest do wyrzucenia. Zamki mogą być widoczne, czyli umieszczone na zewnątrz płyty (tzw. zewnętrzne) lub schowane wewnątrz (wewnętrzne), co wygląda dużo estetyczniej.
Wszystkie płyty warstwowe łączy się ze sobą w ten sposób, oczywiście zamki to nie jedyne zabezpieczenie płyt. Często w zamkach znajdują się tzw. śruby samowiercące, które wkręca się do konstrukcji stalowej. Każda płyta jest przymocowywana do szkieletu budynku. Odpowiedni kolor i kształt płyty sprawia, że nie trzeba używać dodatkowych materiałów dekoracyjnych.
Płyty warstwowe montowane są na konstrukcjach nośnych ścian. Wykonane są one z kształtników ściennych (najczęściej zimnogiętych), które są ocynkowane metodą ogniową, dającą najwyższą jakość i trwałość. Każda płyta montowana jest za pomocą specjalnych śrub do właśnie takich kształtników ściennych.
Łączenie płyt ze sobą, a także mocowanie ich do kształtników ściennych to cała prawda o mocowaniu płyt warstwowych. Wydaje się, że to niewiele, ale takie konstrukcje są bardzo trwałe i spełniają wszystkie normy. Wystarczy spojrzeć na większą część lokali usługowych, handlowych, hal czy magazynów, wszystkie są zrobione z płyt warstwowych, które wytrzymują wszelkie warunki atmosferyczne.